Choroby gruczołu krokowego (prostaty, stercza)

Choroby gruczołu krokowego stanowia najczęstszą przyczyne dolegliwości związanych z układem moczowym u mężczyzn po 40 roku życia. Najczęstszą grupą dolegliwości są zaburzenia oddawania moczu związane z przeszkodą podpęcherzową najczęściej rozrostem gruczołu krokowego.

Odpowiednia diagnostyka umożliwia wychwycenie choroby na etapie umozliwiającym skuteczne leczenie farmakologiczne i unikniecie zabiegów endoskopowych i operacyjnych lub ustalenie odpowiedniego momentu wkroczenia z leczeniem zabiegowym. Ważna jest także diagnostyka różnicowa z innymi schorzeniami dolnych dróg moczowych jak np. zwężenie cewki moczowej w przypadku których dedykowane jest inne postepowanie. U młodszych mężczyzn częste są tzw zespoły bólowe miednicy małej czy krocza, charakteryzujące się całym spektrum objawów z dolnych dróg moczowych promieniujących do krocza, jąder czy prącia. Objawy te mogą być skutkiem stanów zapalnych o różnej etiologii i wymagają starannej diagnostyki i właściwego postępowania według wyznaczonego planu leczenia i diagnostyki.

O Nas

Uromed Górce to poradnia zajmująca się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych.

Doświadczony zespół lekarski, nowoczesna aparatura w tym USG, uroflometr czy cystoskop giętki i miła obsługa to nasze główne atuty.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Zapisy możliwe są zarówno poprzez rejestrację telefoniczną jak i internetową.

Wykonujemy zabiegi stulejki z zastosowaniem medycznego staplera-ANASTOMATUcystoskopię bezbolesnym giętkim aparatem z systemem "Endosheath" jednorazowych sterylnych koszul, których zastosowanie zmniejsza ryzyko zakażenia związanego z zabeigiem do minimum oraz BIOPSJE PROSTATY w znieczuleniu pęczków naczynio-nerwowych

Godziny otwarcia:

Kontakt

Mapa dojazdu