jest to standard ogólnoświatowy w diagnostyce raka stercza. Wskazaniami do biopsji przezodbytniczej prostaty mogą być nieprawidłowości w badaniu palcem lub elewacja poziomu PSA w surowicy krwi. Decyzję o wykonaniu biopsji podejmuje lekarz wraz z pacjentem po ustaleniu wskazań do zabiegu na podstawie stanu klinicznego, wyników badań laboratoryjnych, a czasem również pomocniczych badań obrazowych zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Choroby gruczołu krokowego stanowia najczęstszą przyczyne dolegliwości związanych z układem moczowym u mężczyzn po 40 roku życia. Najczęstszą grupą dolegliwości są zaburzenia oddawania moczu związane z przeszkodą podpęcherzową najczęściej rozrostem gruczołu krokowego.

Polega na ocenie kamerą endoskopową pęcherza moczowego i cewki moczowej. Ocena wzrokowa błony śluzowej cewki moczowej i pęcherza moczowego, a u mężczyzn również gruczołu krokowego jest niezwykle ważnym narzędziem w diagnostyce schorzeń dolnych dróg moczowych.

Krwiomocz i krwinkomocz wykryte przez pacjenta, lekarza lub podczas badań laboratoryjnych zawsze wymaga wyjaśnienia. Często krwiomocz lub krwinkomocz mogą być objawami stanów zapalnych co może uścpić czujność pacjentów a niekiedy także lekarzy podstawowej opieki. Pacjent z tym objawem każdorazowo piowinien mieć wdrożoną procedurę wyjaśniającą ponieważ może być on pierwszą oznaką poważenj choroby układu moczowego.

Zapraszamy na badania ultrasonograficzne układu moczowego. Badania przezbrzuszne (TAUS). Badania przezodbytnicze (TRUS) służące do dokładnej oceny gruczołu krokowego wraz z pęcherzykami nasiennymi. Badania sondą liniową - badania moszny z oceną jąder i najądrzy- doskonałe badanie przesiewowe w kierunku nowotworowych i nienowotworowych schorzeń męskich narządów płciowych. Ważnym elementem diagnostyki urologicznej z zastosowaniem USG jest monitorowanie objętości zalegającego po mikcji moczu (PVR)

Wodniak jądra stanowi zwiększenie ilości klarownego płynu między osłonkami jądra. Wodniaki jądra mogą być wrodzone i nabyte. Wrodzone, leczone są zwykle w wieku dizecięcym chirurgicznie. Wodniaki nabyte pojawiają się na skutek zaburzenia równowagi pomiędzy wytwarzaniem płynu w osłonkach pochwowych jądra, a jego wchłanianiem.

Zakażenia układu moczowego to jeden z najczęstszych problemów związanych z układem moczowych. W znamienitej większości przypadków z powodzeniem leczony przez lekarzy chorób wewnętrznych i lekarzy POZ. Jednak w przypadkach zakażeń nawracających, uporczywych lub związanych z wystepowaniem krwio lub krwinkomoczu konieczna okazać się może konsultacja specjalistyczna.

Zapraszamy na konsultacje pacjentów z czynnościowymi zaburzeniami układu moczowego. Odpowiednia diagnostyka umożliwia wdrożenie odpowiednich ćwiczeń i farmakoterapii, które często pozwalają kontrolować objawy chorobowe. W niektórych przypadkach można zastosować wlewki dopęcherzowe Ialuril lub może okazać się konieczne leczenie zabiegowe.

O Nas

Uromed Górce to poradnia zajmująca się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych.

Doświadczony zespół lekarski, nowoczesna aparatura w tym USG, uroflometr czy cystoskop giętki i miła obsługa to nasze główne atuty.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Zapisy możliwe są zarówno poprzez rejestrację telefoniczną jak i internetową.

Wykonujemy zabiegi stulejki z zastosowaniem medycznego staplera-ANASTOMATUcystoskopię bezbolesnym giętkim aparatem z systemem "Endosheath" jednorazowych sterylnych koszul, których zastosowanie zmniejsza ryzyko zakażenia związanego z zabeigiem do minimum oraz BIOPSJE PROSTATY w znieczuleniu pęczków naczynio-nerwowych

Godziny otwarcia:

Kontakt

Mapa dojazdu