Badania konieczne do kwalifikacji do zabiegów operacyjnych:

Standardowy zestaw badań potrzebnych do wykonania zabiegu operacyjnego w warunkach szpitalnych

BIOPSJA GRUCZOŁU KROKOWEGO

jest to standard ogólnoświatowy w diagnostyce raka stercza. Wskazaniami do biopsji przezodbytniczej prostaty mogą być nieprawidłowości w badaniu palcem lub elewacja poziomu PSA w surowicy krwi. Decyzję o wykonaniu biopsji podejmuje lekarz wraz z pacjentem po ustaleniu wskazań do zabiegu na podstawie stanu klinicznego, wyników badań laboratoryjnych, a czasem również pomocniczych badań obrazowych zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Choroby gruczołu krokowego (prostaty, stercza)

Choroby gruczołu krokowego stanowia najczęstszą przyczyne dolegliwości związanych z układem moczowym u mężczyzn po 40 roku życia. Najczęstszą grupą dolegliwości są zaburzenia oddawania moczu związane z przeszkodą podpęcherzową najczęściej rozrostem gruczołu krokowego.

CYSTOSKOPIA

Polega na ocenie kamerą endoskopową pęcherza moczowego i cewki moczowej. Ocena wzrokowa błony śluzowej cewki moczowej i pęcherza moczowego, a u mężczyzn również gruczołu krokowego jest niezwykle ważnym narzędziem w diagnostyce schorzeń dolnych dróg moczowych.

Diagnostyka krwinkomoczu i krwiomoczu

Krwiomocz i krwinkomocz wykryte przez pacjenta, lekarza lub podczas badań laboratoryjnych zawsze wymaga wyjaśnienia. Często krwiomocz lub krwinkomocz mogą być objawami stanów zapalnych co może uścpić czujność pacjentów a niekiedy także lekarzy podstawowej opieki. Pacjent z tym objawem każdorazowo piowinien mieć wdrożoną procedurę wyjaśniającą ponieważ może być on pierwszą oznaką poważenj choroby układu moczowego.

Kompleksowa diagnostyka schorzeń gruczołu krokowego (prostaty) i dolnych dróg moczowych

  • problemy z układem moczowym u mężczyzn najczęściej związane są ze schorzeniami gruczołu krokowego

Kompleksowa diagnostyka ultrasonograficzna narządów układu moczowego, w tym TRUS (usg przezodbytnicze)

Zapraszamy na badania ultrasonograficzne układu moczowego. Badania przezbrzuszne (TAUS). Badania przezodbytnicze (TRUS) służące do dokładnej oceny gruczołu krokowego wraz z pęcherzykami nasiennymi. Badania sondą liniową - badania moszny z oceną jąder i najądrzy- doskonałe badanie przesiewowe w kierunku nowotworowych i nienowotworowych schorzeń męskich narządów płciowych. Ważnym elementem diagnostyki urologicznej z zastosowaniem USG jest monitorowanie objętości zalegającego po mikcji moczu (PVR)

Kwalifikacja i leczenie wodniaków jądra

Wodniak jądra stanowi zwiększenie ilości klarownego płynu między osłonkami jądra. Wodniaki jądra mogą być wrodzone i nabyte. Wrodzone, leczone są zwykle w wieku dizecięcym chirurgicznie. Wodniaki nabyte pojawiają się na skutek zaburzenia równowagi pomiędzy wytwarzaniem płynu w osłonkach pochwowych jądra, a jego wchłanianiem.

Leczenia zakażeń układu moczowego

Zakażenia układu moczowego to jeden z najczęstszych problemów związanych z układem moczowych. W znamienitej większości przypadków z powodzeniem leczony przez lekarzy chorób wewnętrznych i lekarzy POZ. Jednak w przypadkach zakażeń nawracających, uporczywych lub związanych z wystepowaniem krwio lub krwinkomoczu konieczna okazać się może konsultacja specjalistyczna.

Leczenie chorób związanych z nadreaktywnością pęcherza i nietrzymaniem moczu

Zapraszamy na konsultacje pacjentów z czynnościowymi zaburzeniami układu moczowego. Odpowiednia diagnostyka umożliwia wdrożenie odpowiednich ćwiczeń i farmakoterapii, które często pozwalają kontrolować objawy chorobowe. W niektórych przypadkach można zastosować wlewki dopęcherzowe Ialuril lub może okazać się konieczne leczenie zabiegowe.

O Nas

Uromed Górce to poradnia zajmująca się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych.

Doświadczony zespół lekarski, nowoczesna aparatura w tym USG, uroflometr czy cystoskop giętki i miła obsługa to nasze główne atuty.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Zapisy możliwe są zarówno poprzez rejestrację telefoniczną jak i internetową.

Wykonujemy zabiegi stulejki z zastosowaniem medycznego staplera-ANASTOMATUcystoskopię bezbolesnym giętkim aparatem z systemem "Endosheath" jednorazowych sterylnych koszul, których zastosowanie zmniejsza ryzyko zakażenia związanego z zabeigiem do minimum oraz BIOPSJE PROSTATY w znieczuleniu pęczków naczynio-nerwowych

Godziny otwarcia:

Kontakt

Mapa dojazdu