STULEJKA (zwężenie napletka)

jest to stan chorobowy, który objawia się zwężeniem ujścia napletka. Stulejka może mieć charakter wrodzony i nabyty. Stulejka wrodzona w większości przypadków ustępuje do okresu dojrzewania płciowego i zwykle nie wymaga interwencji, jednak w przypadkach nieustępowania zwężenia lub w stulejkach wtórnych konieczne może być leczenie zabiegowe.

             Stulejka wtórna może wystąpić w każdym wieku i może być efektem zejścia stanów zapalnych napletka lub schorzeń alergicznych oraz drobnych i większych urazów. Do stulejki wtórnej w sposób szczególny predysponuje cukrzyca- stąd ważnym elementem jest także diagnostyka w tym kierunku.

             Stulejka może być częściowa lub całkowita i w różnym zakresie może utrudniać lub wręcz uniemożliwiać odprowadzenie napletka z żołędzi prącia. Niekiedy zwężenie uniemożliwia odprowadzenie napletka jedynie we wzwodzie, a niekiedy również w spoczynku. Skrajnym przypadkiem jest zatrzymanie moczu z powodu stulejki.

            W większości przypadków leczenie jest operacyjne. Po kwalifikacji chirurg ocenia stopień zwężenia i zbliznowacenia napletka oraz stan ogólny pacjenta i przedstawia możliwości leczenia zabiegowego. Zwykle sprowadzają się one do obrzezania częściowego (czyli wycięcia miejsca zwężenia z plastyką napletka) lub całkowitego polegające na wycięciu całego napletka wraz ze zwężeniem (wówczas żołądź prącia pozostaje w całości odsłonięta po zabiegu. Obie metody odpowiednio dobrane do stopnia zaawansowania choroby mogą zapewnić wyleczenie, trwały powrót komfortu pacjenta i z powodzeniem wykonywane są w trybie ambulatoryjnym.

           Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym w asyście wykwalifikowanej pielęgniarki z użyciem diatermii chirurgicznej przy zachowaniu aseptyki operacyjnej. Możliwe jest leczenie z zastosowaniem chirurgii klasycznej oraz nowych metod staplerowych i lasera CO2 samodzielnie lub w połączeniu.

           Leczenie z użyciem staplera - ANASTOMATU do obrzezania skraca czas trwania zabiegu i zapewnia doskonały efekt kosmetyczny. Wszystkie stosowane metody dają możliwość całkowitego wyleczenia, a ich dobór zależy od preferencji pacjenta i lekarza wykonującego zabieg. 

          Leczenie z użyciem lasera CO2 i metody łączone- Zabiegi laserowej korekcji napletka dają możliwość pełnej kontroli nad ilością usuwanej skóry i mejsca zespolenia. Dzięki energii laserowej cięcie połączone jest z zamykaniem małych naczyń krwionośnych i naczyń limfatycznych co redukuje obrzęk pozabiegowy i dolegliwości z nim związane. Zabiegi te charakteryzują się bardzo dobrym gojeniem. Technika laserowa obrzezania może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z anastomatem (staplerem medycznym) - jednoczasowa laserowa plastyka wędzidełka z obrzezaniem anastomatem.

          Obie metody stanowią pełną i nowoczesną ofertę leczenia chirurgicznego schorzeń napletka dającą doskonałe efekty kosmetyczne. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów na których wspólnie z lekarzem dobrana zostanie optymalna metoda leczenia i zakres zabiegu. 

anastomat2

O Nas

Uromed Górce to poradnia zajmująca się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych.

Doświadczony zespół lekarski, nowoczesna aparatura w tym USG, uroflometr czy cystoskop giętki i miła obsługa to nasze główne atuty.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Zapisy możliwe są zarówno poprzez rejestrację telefoniczną jak i internetową.

Wykonujemy zabiegi stulejki z zastosowaniem medycznego staplera-ANASTOMATUcystoskopię bezbolesnym giętkim aparatem z systemem "Endosheath" jednorazowych sterylnych koszul, których zastosowanie zmniejsza ryzyko zakażenia związanego z zabeigiem do minimum oraz BIOPSJE PROSTATY w znieczuleniu pęczków naczynio-nerwowych

Godziny otwarcia:

Kontakt

Mapa dojazdu